Valikko Sulje

Sisäsoututreenit Crossfit Jyväskylä-salilla talvella 2019–2020

Vipan soutajille on varattu sisäsoutuvuoro kerran viikossa torstaisin klo 16 – 17.30 Crossfit Jyväskylä-salille, jossa on hyvät puitteet ja 15 kpl laadukkaita Concept-soutuergoja. Yhteisharjoitukset to 14.11. alkaen. Harjoitusten vetäjinä toimivat pitkään soutua ja sisäsoutua harrastaneet seuran soutuaktiivit. Harjoitus koostuu tunnin mittaisesta työskentelyjaksosta soutuergolla (alku- ja loppuverryttelyt 10 – 20 min. sekä 30 – 40 min. kovempitehoinen työskentelyjaksosta eri tahdeilla, vastuksilla ja tehoilla spinninpyöräilytuntien tapaan. Harjoitusten ohessa perehdyt myös soutuergon toimintaan harjoittelun seurannassa ja ohjaamisessa ja saat vinkkejä hyvään soututekniikkaan.

Tunti on maksuton seuran jäsenmaksun maksaneille soutajille.

Ilmoittaudu mukaan Nimenhuudossa: https://vipasoutu.nimenhuuto.com/events.

Jos sinun ei ole mahdollista osallistua yhteisharjoituksiin, voit tehdä vastaavat soutuharjoitukset kotisalilla. Harjoituksissa voi hyödyntää samaa harjoitusrunkoa kuin Crossfit-salin treeneissä Nimenhuudossa tai vaikka valmentaja Elias Lehtosen treeniohjelmaa 2020.